Menu

Fira LOOP 2019

Dates
19 - 21 novembre
Lloc
Almanac Barcelona, Gran Via de les Corts Catalanes, 619, 08007 Barcelona

Una selecció de videoart contemporani presentada per galeries internacionals en una experiència visual i context únics.

La selecció es realitzarà a càrrec d’un comitè internacional de col·leccionistes: Jean-Conrad i Isabelle Lemaître (promotors del premi StudioCollector Prize de videocreació), Josée i Marc Gensollen (fundadors de La Fabrique, Marsella), Haro Cumbusyan (fundador de Collectorspace, Istanbul), Renée Drake (col·leccionista, Països Baixos).

El jurat que premiarà artistes i galeries de la fira estarà format per Ferran Barenblit (Director, MACBA, Barcelona), Andrea Lissoni (Comissari, International Art – Film, Tate, Londres), Dirk Snauwaert (Director Artístic, Wiels, Brussel·les), Benjamin Weil (Director Artístic, Centre Botín, Santander) i Daniela Zyman (Comissària i Directora Artística, TBA21, Viena).

Selecció principal

City Manager

Chen Qiulin
Chengdu

A Late 2

Peyman Hooshmandzadeh
Tehran

Software Garden

Rory Pilgrim
Amsterdam

Lightning Dance

Cecilia Bengolea
Barcelona

Rembrandt Morphs

Péter Forgács
Budapest

Acqua Alta

Oddviz
Istanbul

New Acid

Basim Magdy
Istanbul

Madeleine

Dodda Maggý
Reykjavík

How to Make Money Religiously

Laure Prouvost
Berlin

Mogadishu

Louis-Cyprien Rials
Paris

Double Talk

Tao Hui
Berlin

Os humores artificiais

Gabriel Abrantes
Lisboa

Engagement Rate Formula

Adrian Melis
Barcelona 

Movimientos emisores de existencia

Hector Zamora
Madrid

Quicksand

Nikolaj Larsen
Porto

Suspensión I

Adrián Balseca
Barcelona

Triptych

Arent Weevers
Oosterhout

Celebration

Polina Kanis
Neuchâtel

Russian Museum

Olga Chernysheva
Moscow

Staging Silence (3)

Hans Op de Beeck
Vienna

Nothing but earth, drier and drier

Romain Kronenberg
Paris

Tutorial

Vendula Knopová
Bratislava

Perfect Lives

Agnieszka Polska
Vienna

I WILL OUTLIVE YOU

Claudia Martínez Garay
Amsterdam

The Bureaucracy of Angels

Adam Broomberg and Oliver Chanarin
Amsterdam

Valkoinen Pupu

Maija Tammi and Aapo Huhta
Berlin

Moon Rituals

Mathilde ter Heijne
Santander

Terra Firme

Pedro Vaz
Porto

Initiation

Veronika Szendrő
Budapest

Baida

Taus Makhacheva
London

This Certifies That

Yelena Popova
Moscow

Maria Elena

Melanie Smith
Ciudad de Mexico

Contact(s) // level of communication

Diogo Pimentão
Barcelona

No one will kill you, any more than if you were a corpse

Menelaos Karamaghiolis
Piraeus

An Other Day

Shai Dror
Tel-Aviv

Walking and Talking

Hamza Halloubi
Amsterdam

Re-rupture

Hsu Che-Yu
Shanghai

Over the Rainbow

Athi-Patra Ruga
Cape Town

Voyage au Bout de la Nuit

Radouan Zeghidour
London

Tropical Siesta

Thao Nguyen Phan
Waldkirchen i. d. Opf.

Comitè

Jean-Conrad & Isabelle Lemaître

Paris

Promotors del premi StudioCollector Prize dedicat per premiar l’excel·lència en l’àmbit de la creació de vídeo.

Josée & Marc Gensollen

Marseille

Col·leccionistes que han convertit la seva casa privada en La Fabrique, un centre d'art obert a noves iniciatives.

Haro Cumbusyan

London

Fundador de Collectorsspace, una organització per a debats crítics sobre col·leccionar vídeoart.

Renée Drake

Amsterdam

Estretament relacionada amb l'escena d'art holandesa, la seva col·lecció ha viatjat a alguns dels llocs més importants dels Estats Units.