Les reunions professionals tenen l’objectiu d’oferir un espai perquè els professionals es connectin, formulin noves idees, intercanviïn coneixements i debatin interessos comuns.
Amb el títol DOING CONTEXT(S), el programa MeetingsPro 2019 va proposar un ventall de reunions amb representants del mon de l’art contemporani en l’àmbit internacional. Tot reflexionant sobre la producció de vídeo, el tren del pensament que van articular les reunions va ser una reflexió sobre l’espai i el temps, així com els elements que configuren els nostres contextos reals i possibles.
71 participants i 18 reunions
PARALLEL RUNNING
Dimarts 19 de novembre, 12 – 13.30pm
Moderador: Andrew Colquhoun, artista
Participants: Maria Escobedo, artista; Fito Conesa, artista; Serafín Alvarez, artista; Gabriella Torres-Ferrer, artista; Lúa Coderch, artista; Cristina Goberna Pesudo, arquitecte.
________________
(NOT)SUCH OF A DOPPELGÄNGER
Dimarts 19 de novembre, 12 – 13.30pm
Moderador: María Solé, BIG Architects
Participants: Arash Fayez, artista i comissari; Denise Araouzou, comissària; Rosa Lleó, comissària; Juan Pablo Porta, arquitecte; Julia Capomaggi, arquitecte.
________________
RATHER HERE AND NOW
Dimarts 19 de novembre, 12 – 13.30pm
Moderator: Simone Frangi, comissari LiveWorks
Participants: Veronica Valentini, comissària, EMMA, BAR project; Olivier Collet, HOMESESSION Barcelona; Ane Rodríguez Armendáriz, comissaria; Katia Roessel, artista.
________________
SLOWLY GETTING INTO IT
Dimarts 19 de novembre, 16 – 17.30pm
Moderadora: Daniela Arriado, Screen City Biennial
Participants: Théo-Mario Coppola, comissari i critic; Fleur van Muiswinkel, Contour Biennale; PeiPei Han, PHOTOFAIRS; Pep Vidal, artista; Mario Gutiérrez, Proyector Festival; Francesco Urbano, comissari
________________
EVERY ONCE IN A WHILE
Dimarts 19 de novembre, 16 – 17.30pm
Moderadora: Chiara Cartuccia, comissària
Participants: Latitudes (Mariana Canepa Luna, Max Andrews), comissaris; Katia Roessel, artista; Marlie Mul, artista.
________________
EUROPE-NESS(S)
Dimarts 19 de novembre, 18 – 19.30pm
Moderador: Théo-Mario Coppola, comissàri i crític
Participants: Denise Araouzou, comissària; Rosa Lleó, comissària; Francesco Urbano, comissari; Ludovica Carbotta, artista; Simone Frangi, comissari LiveWorks.
________________
TO GO, ACTUALLY, PUBLIC
Dimarts 19 de novembre, 18 – 19.30pm
Moderadora: Ane Rodríguez Armendáriz, comissària
Participants: Ana Manubens, comissària; Chiara Cartuccia, comissària; Vanina Saracino, Screen City Biennial
________________
DIGITAL NARRATIVES & THEIR EMPATHY WITH OTHER FORM & FORMATS OF MOVING IMAGE
Dimecres 20 de novembre 16 – 17.30pm
Moderadora: Menene Gras, Casa Asia
Participants: Théo-Mario Coppola, comissari; Mario Gutiérrez, Proyector Festival; Esteban Andueza, artista; Krisztina Szipőcs (Ludwig Museum Budapest); Mariella Franzoni, comissària; Irit Batsry, artista; Antonella Medici, comissària; Francesca Llopis, artista; Gabriella Torres-Ferrer, artista; Laia Rabinad (Col·lectiu Rizoma); Francesco Urbano, comissari.
________________
BEHIND THE SCENES, BEYOND THEM
Dimecres 20 de novembre 16 – 17.30pm
Moderadora: Veronica Valentini, comissària, EMMA, BAR project
Participants: Laurent Schmid, artista HEAD Genève; Marlie Mul, artista; Arash Fayez, artista i comissari; Ivan Cicchetti, Espositivo Madrid; Louis-Charles Tiar, Dilalica gallery.
________________
WALKING (ON) THE LINE
Dimecres 20 de novembre 16 – 17.30pm
Moderadora: Lucia Casani, La Casa encendida
Participants: Emmanuel Lambion, comissari Maison Gregoire; Hélène Marièthoz, comissària;
Ane Rodríguez Armendáriz, curator
Sören Meschede, Concomitentes
Tobias Arndt, collector
________________
THE FUTURE OF VIDEO IN AN IMAGE-SATURATED WORLD:
RESEARCH & PRODUCTION
Dimecres 20 de novembre 18 – 19.30pm
Moderadora: Menene Gras, Casa Asia
Participants: Katia Roessel, artista; Ignasi Aballí, artista; Esteban Andueza, artista; Anna M. Guasch, crítica; Krisztina Szipőcs, Ludwig Museum Budapest; Irit Batsry, artista; Vanina Saracino, Screen City Biennial; Tobias Arndt, col·leccionista, Sergi Aguilar, artista.
________________
WON’T DO NO MORE
Dimecres 20 de novembre 18 – 19.30pm
Moderadora: Cristina Cámara, Museo Reina Sofia Madrid
Participants: Myriam Rubio, MACBA Barcelona; Christine Van Assche, comissària;
Sveva D’Antonio, Collezione Taurisano; Itziar Barrio, artista; Antje Ehmann, artista,
Gregory Lang, comissari; Asli Samadova, comissària.
________________
FARSIGHTENING
Dimecres 20 de novembre 18 – 19.30pm
Moderadora: Gabriela Galcerán, art/collisions
Participants: Fito Conesa, artista; Sören Meschede, Concomitentes; Marlie Mul, artista;
Fleur Noguera, artista.
________________
OFF TIME(S), AND YET
Dijous 21 de novembre, 16 – 17.30
Moderadora: Hiuwai Chu, MACBA Barcelona
Participants: Christine Van Assche, comissària; Juan Pablo Porta, arquitecte; Andrea Rodriguez Novoa, arquitecte I comissària, BAR Project;Krisztina Szipőcs, Ludwig Museum Budapest; Emmanuel Lambion, comissari, Maison Gregoire
________________
ALTER SITES
Dijous 21 de novembre, 16 – 17.30
Moderadora: Alexandra Laudo, comissària
Participants: Joana Hurtado, Fabra i Coats Barcelona; Sören Meschede, Concomitentes; Hélène Marièthoz, comissària; Francesco Urbano, comissari
________________
FOR THE SAKE OF IT
Dijous 21 de novembre, 18 – 19.30
Moderador: Sören Meschede, Concomitentes
Participants: Ivan Cicchetti, Espositivo Madrid; Gabriela Galcerán, art/collisions; Emmanuel Lambion, comissari, Maison Gregoire; Asli Samadova, comissària
________________
THE SPACE OUT THERE
Dijous 21 de novembre, 18 – 19.30
Moderadora: Katia Roessel, artista
Participants: Fleur Noguera, artista ; Gabriella Torres-Ferrer, artista; Juan Pablo Porta, arquitecte; Adrian Melis, artista, Yapci Ramos, artista
________________
A-PLACE, Linking Places through Networked Artistic Practices
Dijous 21 de novembre, 18 – 19.30
Moderador: Rubén Verdú, artista
Participants: Leandro Madrazo, La Salle; Kathrin Golda-Pongratz, arquitecte i comissària; Denise Araouzou, comissària; Maria Solé, BIG Architects; Krisztina Szipőcs, Ludwig Museum Budapest.