Menu

Reunions Professionals 2021

LOOP Professional Meetings 2021

NOT ONLY SOMATIC (No només somatic)

16 – 18 novembre 2021

 

Els LOOP Professional Meetings són una sèrie de debats a porta tancada dins el marc de la fira LOOP. Van dirigits a professionals de l’art amb pràctiques afins amb l’objectiu d’intercanviar coneixements i debatre interessos comuns.

Mantenint oberta la discussió sobre la concepció, producció, curadoria i distribució del videoart en general, algunes de les trobades han expandit el tema del Festival LOOP d’enguany, reflexionant d’aquesta manera sobre el videoart i el cos: com la diversitat dels cossos existents –físics, virtuals, humans o no– pot ser percebuda de forma estesa i no sempre des d’un punt de vista antropocèntric. A través d’aquestes trobades i amb aquesta finalitat, individus i entitats, professionals de l’art, públics i privats han estat discutint sobre la creació del vídeo i els nous tipus d’imatges en moviment.

________________

Dimarts 16 de novembre

Gamescene – Videojocs en el context del videoart

Moderadora: Margot Cuevas

Participants: Higo Mental (Marta Sese i Ricardo Perez Hita), Daniel Moreno Roldán, Alex Palacín, Mario Santamaria, Maria Luján Oulton, Gisela Chillida

________________

Dimarts 16 de novembre

A-place: Encarnando el espacio a través de la memoria.

Moderador: David Bestué

Participants: Mabel Palacín, Caterina Miralles, Enric Massip, Moisés Puente, Nancy Garín

________________

Dimarts 16 de novembre

A-Place: Place-making a través del cos en moviment (En línia)

Moderador: Arash Fayez

Participants: Adrian Schindler, Cecilia Bengolea, Violeta Ospina

________________

Dimecres 17 de novembre

El vídeo segueix sent la forma d’art del moment?

Moderadora: Menene Gras Balaguer

Participants: Guslagie Malanda, Esteban Andueza, Priyanka Ragji, Jin Suk Suh, Dessislava Pirinchieva , Claudio Zulián, Anna Maria Guasch, Rafael Monton, Yoojin Kang, Angel Sala

________________

Dimecres 17 de novembre

Cossos treballant. (Bodies at work)

Moderadora: Antje Ehmann

Participants: Christine Van Assche, Marie-Pierre Bonniol, Théo Mario Coppola, Thibault Vanco, Sonia Fernández Pan, Xavier Acarín

________________

Dimecres 17 de novembre

Narratives que només poden ser capturades en vídeo i aquelles que necessiten ser validades a través del cinema. Quines fronteres separen el cinema i el videoart?

Moderadora: Menene Gras Balaguer

Participants: Esteban Andueza, Marie-Pierre Bonniol, Priyanka Ragji, Jin Suk Suh, Dessislava Pirinchieva, Claudio Zulián, Rafael Monton, Yoojin Kang

________________

Dimecres 17 de novembre

Take or live it

Moderador: Aimar Pérez Galí

Participants: Cloe Masotta, Antoine Leonetti, Loránd János, Guslagie Malanda, Stefano Miraglia, Sonia Fernández Pan

________________

Dijous 18 de novembre

Contacte amb certa distànica (Contact at a distance)

Moderadors: Manuel Cirauqui i Anna Manubens

Participants: Daniel Steegman Mangrané, Théo Mario Coppola, Veronica Valentini, Laura Arensburg, Dorian Sari, Neus Miró, Julia Gorostidi

________________

Dijous 18 de novembre

Pertinència (Belonging)

Moderador: Dorian Sari

Participants: Carles Guerra, Théo Mario Coppola, Julia Gorostidi, Sonia Fernández Pan

________________

Dijous 18 de novembre

La curadoria en joc (Curating at stake)

Moderadora: Guslagie Malanda

Participants: Stefano Miraglia, Marie-Pierre Bonniol, Rosa Lleó, Veronica Valentini

________________

Dijous 18 de novembre

Expectatives, desenganys, aixecaments. L’impacte de les metodologies radicals en la producció i el comissariat de la imatge en moviment.

Moderador: Théo-Mario Coppola

Participants: Joerg Bader, Stefano Miraglia, Guslagie Malanda, Olivier Collet, Silvana Fiorese, Alejandra Avilés, Dorian Sari

button<
button